Errortogénna Zóna

ain

Práca je zhotovená vo forme instagramového účtu: https://www.instagram.com/orga.izmus/

Ceľom práce bolo pochopenie vlastného tela a hľadanie faktorov, ktoré blokovali dosiahnutie môjho orgazmu. Tými boli – mužská úchylka na mladé dievčatá, necitlivosť, drogová závislosť, nekultivované prostredie, sebecká upriamenosť na sex, nezáujem hľadania spoločného problému zo strany partnera, povrchný prístup k sexu. Tieto príčiny som opísala v šiestich príbehoch, ktoré som zverejnila v šiestich príspevkoch na Instagrame. Sú to príspevky ružovým, slaboružovým a červeným vizuálom s puzzlami, ktoré majú symbolizovať rozklad mojej sexuality. V texte vychádzam zo subjektívnych skúseností, kde som sa ako žena cítila byť prevažne predmetom uspokojenia mužských sexuálnych potrieb. Na tieto príspevky vo veľkom počte reagovali dievčatá a ženy prostredníctvom správ. Po prečítaní ich vlastných príbehov, ktoré sa stotožnili s tými mojimi, som sa rozhodla ich anonymne a s ich súhlasom uverejniť. Práca nadobudla interaktívny charakter. Verím, že účet na Instagrame pôsobí terapeuticky nielen na mňa, ale aj na jeho sledovateľov a sledovateľky. Sekundárnym produktom tejto analýzy bolo moje sebauvedomovanie z hľadiska vývoja človeka, prehodnocovania hodnôt a priorít.

 

1. Tréner – https://www.instagram.com/p/B_XLVIEpx15/
Prvá spomienka na niečo sexuálne bolo v mojich 13tich. Skončil mi tréning a tréner mi ponúkol odvoz domov, aby sa mi nič nestalo. Bolo už neskoro večer. Brali sme ešte jedného chalana, ktorý si sadol dopredu. Po ceste sme ho vysadili. Prišli sme k môjmu vchodu a namiesto toho, aby zastavil pokračoval ďalej. Bolo mi to divné, ale brala som to tak, že sa chce len previesť a porozprávať. Mali sme kamarátsky vzťah aj napriek výraznému vekovému rozdielu. Zastavili sme nad druhým sídliskom. Vypol motor a presadol si ku mne dozadu. Zamkol auto a opýtal sa ma, či som panna. Odpovedala som, že áno. Začala som sa cítiť trápne. Väčšinu toho večera som vytesnila z hlavy no pamätám si, ako mi vyzliekal nohavice a ja som sa nedokázala brániť. Telo som mala paralyzované. Bol to ako v jedenom z tých snov, kde vás niekto chce chytiť a vy sa nemôžete ani pohnúť. Keď mi dal hlavu medzi nohy, necítila som nič. Ako keby nešlo o moju časť tela. Nevydala som ani hlásku. Odvtedy som si do určitého veku necítila vagínu a okrem toho som nemala najmenší záujem sa jej sama dotýkať.
Prestala som tancovať.

 

2. Herečka – https://www.instagram.com/p/B_XLO_xpez-/
V prvom „vzťahu“ som to predstierala. Moje divadielko urýchlilo celý proces – sex. To isté platilo pri orálnom sexe. Bolo mi to vyslovene nepríjemné. Vtedy som nebola ešte dostatočne vyzretá na to, aby som sa o tom vedela s frajerom rozprávať. Čo je divné.. Malo by to byť opačne. Najskôr teória potom prax. Sex bol vtedy pre mňa len povinná súčasť vzťahu. Čas plynul a ja som začala mať pocit, že je so mnou niečo zle.
Rozišli sme sa.

 

3. Ego – https://www.instagram.com/p/B_XLHt6pNl_/
Bol tmavý, vysoký o deväť rokov starší, ja som mala sedemnásť. Brala som ho ako autoritu. Čo povedal, bolo pre mňa sväté. Okrem toho, že som mala v tom veku skreslený pohľad na život, o politike som vedela len z rečí rodinných osláv. Nebolo ťažké sa stotožňovať s jeho názormi, keďže som žiadne nemala. Prvý sex s ním bol fajn. Viac som bola rozcítená z jeho výzoru ako zo samotného aktu. Ďalšie razy to začalo byť opäť monotónne, pre mňa bezvýznamné. Sem-tam som si to užila viac ako obvykle. Myslela som si, že to tak naozaj má byť. Je predsa starší, pred tým mal dlhý vzťah so staršou ženou, čo malo zaručovať kvalitu. Určite je chyba vo mne. Bol prvý, ktorému som povedala, že som v živote nemala orgazmus. Pred ním som to totiž tak ľahko nezahrala. Nehľadal v tom niečo viac, bral to ako výzvu. Sprosté mužské ego. Pamätám si jeden deň, keď mi oznámil, bez ohľadu na mňa, že ma večer spraví za každú cenu. Roztiahol mi nohy a začal. Robil všetko možné no žiadny dobrý pocit neprichádzal, skôr som cítila pichľavú bolesť a silnú potrebu močenia. Po tom incidente som orálny sex pochovala. Bola som veľmi zaľúbená, a preto som náš sexuálny život nebrala ako problém. Keď potreboval, tak som podržala. Nenápadne mi podsunul fakt, že na svete existuje percento žien, ktoré nikdy nedosiahli orgazmus, a tak sme sa zhodli na tom, že je chyba vo mne, ale v žiadnom prípade to nemôže byť jeho (ne)schopnosťami. .
Rozišli sme sa.

 

4. Maratón – https://www.instagram.com/p/B_XK9rvpq-q/
Pred každým sexom som zo seba vypustila oznam ako na autobusovom nástupišti „Nemôžem vyvrcholiť , ale to je v pohode, ja si to aj tak užívam.“ Neužívala. Ľuďom, prevažne mužom, to neprekážalo, v niektorých prípadoch práve naopak. Hlavné bolo vyvrcholenie z ich strany. Ušetrilo im to čas aj energiu. Taktiež vedomie, že chyba je na mojej strane ich nechalo v pokoji spať. Čím ďalej tým viac som strácala kontakt so svojou vagínou. Vystriedala som ešte zopár chalanov. Podvedome som dúfala, že orgazmus raz náhodou pri niekom dosiahnem.
Nedosiahla.

 

5. Narkoman – https://www.instagram.com/p/B_XK2tCpkFc/
Trvalo to skoro desať mesiacov. Zopár pseudoumeleckých rečí, hudobný talent, veľa alkoholu a moja nekonečná fantázia ochutená s naivitou a vzťah bol na svete. Intravenózne bral pervitín, ale v sexe bol celkom dobrý. Mala som pri tom pocit, že robím niečo zlé, niečo zakázané. To ma vzrušovalo najviac. Prostredie, v ktorom sme spávali, nebolo najčistejšie. Počmárané steny, špinavá podlaha, parapety plné bordelu a použitých zdravotníckych potrieb. Nemohla som sa uvoľniť. Necítila som sa tam pohodlne, ale verila som, že sa to všetko zmení. Kvôli mne. Z tohto sna som sa začala postupne preberať. Často sme sa hádali. Bol paranoidný a časom veľmi agresívny. Keď sa mi v strede noci vymočil pri hlave, začala som tušiť, že je niečo v neporiadku. .
Rozišli sme sa.

 

6. Vianoce – https://www.instagram.com/p/B_XKtYqpk_5/
Dali sme sa dokopy v novembri. Milý chalan, nekričí. Keď už bol na ceste dolu, oboznámila som ho o mojom „probléme“. Ľahol si vedľa mňa a ja som začala rozprávať. O všetkom. Videla som, že má počúva. Uistil ma, že sa to vyrieši a ďalej sa nad tým ani nepozastavoval. Nerobil z toho problém a ani som z neho necítila potrebu zmeniť to. Nechcel byť tým hrdinom, ktorý bude prvý. Aspoň mi to nedal najavo.
Dva dni pred Vianocami. Vonku bola už tma a snežilo. V ten deň som bola veľmi unavená, ale zároveň príjemne naladená. Boli sme u mňa doma. Vyšla som zo sprchy a v uteráku som si ľahla na gauč. Svietil len stromček a v telke bežala nejaká rozprávka. Bozkával ma po stehnách a približoval sa k mojej centrále. Bola som ako handrová bábika. Nechcelo sa mi zas hovoriť to isté dokola, a tak som ho nechala. Zavrela som oči a zaklonila som hlavu dozadu. Začala som cítiť svoju vagínu. Ja som bola tá vagína. Cítila som ako sa mi hlava prepájala so srdcom, srdce s vagínou a naopak. Tento magický a zároveň taký prostý pocit sa začal stupňovať. Hrdlo mi stiahlo a zaľahlo mi v ušiach. Končatiny som mala v kŕči a nahlas som vzdýchla. Prišiel orgazmus. Uvoľnenie, vyrovnanosť.

 

 

Účet je stále otvorený, ktokoľvek, kto cíti potrebuje zdôveriť sa a zverejniť svoj príbeh – anonymne – , môže mi napísať správu priamo tu: https://www.instagram.com/orga.izmus/.