ReQovery

ain

Práca je imitáciou twitch streamu využívajúca vizuálny jazyk konšpiračnej teórie Qanon. Formálne sa nejedná o “umelecké dielo”, ide skôr o skúmanie spôsobu komunikácie vo vzťahu autorka/diváčka v galerijnom priestore. Autorka takýmto spôsobom tematizuje problém virtuálnej identity, spôsoby socializácie a zdieľania informácií na internete a vplyv “internetových” fenoménov na chod “reálneho” sveta.

 

 

Twitch je internetová stránka primárne určená na živé streamovanie počítačových hier. Hlavným obsahom sú niekoľkohodinové gameplaye. Okrem toho jej užívateľky a užívatelia vysielajú svoju tvorbu v rôznych grafických či hudobných programoch.

QAnon je americká konšpiračná teória podľa ktorej existuje kult politických, ekonomických a umeleckých elít, ktoré uctievajú Satana a znásilňujú a konzumujú deti. Teória vznikla na internetových fórach ako 8chan či 8kun, kde sa objavujú správy od používateľa Q, ktoré postupne odhaľujú údajné sprisahanie. QAnon sa pomaly rozšíril na ostatné sociálne siete, protesty, voľnočasové kluby a konferencie a nakoniec sa v podobe političiek, ktoré sa k nemu otvorene hlásia či protestujúcich čo obsadili budovu Kapitolu dostal aj do najvyššej americkej politiky.

Práca je súčasťou výstavy Zdieľaná Predstava v Galérii mesta Bratislavy v Pálffyho paláci.