Glory Wall

apk+

Pred návštevou svätej zemi kde sa viery bijú a fungujú medzi sebou v každodennej symbióze som sa začal zaujímať o náboženské relikvie. (Relikvia v preklade znamená pozostatky alebo niečo zanechané) Bývali dvojakého druhu: skutočné ostatky z tela svätca alebo z jeho šiat či vecí, ktoré používal, a relikvie na základe dotýkania (ex contacto).

Mojim pôvodným plánom bolo spraviť si odliatok ruky pri svätých miestach a stým priniesť so sebou dotyk s mestom ale po návšteve týchto miest som zistil že celé mesto je nabité takou silnou energiou s ktorou som sa doteraz nikde inde nestretol. Atmosféra v Izraeli vôbec nezodpovedá predpokladmi ktoré hovoria že nájdeme odpovede v našej viere na všetky (alebo aspoň na niektoré) otázky ale že skôr uvidíme problémy spôsobené vierou a jej chamtivosťou. Každý chce mať kúsok zo svojej pravdy a niekto ich tam ma aj viac aj menej.

Dotyk svojej ruky som zachytil silikónom na pravekých Jeruzalemských kameňoch a stým som so sebou priniesol kvantum “svätých?” odtlačkov. Odliatky ruky sú prevŕtané a zavesené na tyč ako suveníry ktoré pre Jeruzalem niesú tabu. Vidíme ich všade a aj keď sa tomu chceme vyhnúť tak sa vždy vedomo stávame konzumnými otrokmi a máme pribité ruky túžbou priniesť o niečo viac ako spomienku.